Adrenalin Rafting

Adrenalin Rafting profesyonel ekibi ile alanında uzman ve yetkin eğitmen ve rehberler. Kişi ve kurumlara özel Doğa ve Macera Sporları, Rafting aktivitesi, özel programlar,

Melen Çayı Rafting

Düzce Cumayeri Dokuz değirmen köyündeki rafting tesisimizle adrenalin ve heyecan dolu bir gün sizi bekliyor. Hemen rafting rezervasyonu yapın bu keyfe ortak olun.

Melen Rafting

Türkiye’nin en çok bilinen ve konumu itibariyle istanbul, ankara gibi büyük şehirlere yakın olan düzce melende rafting yapabilmek için 12-55 yaş aralığında olmak ve kimler rafting yapabilir sayfasında yazılan bir engeliniz olmaması gerekir. Hayatının en keyifli ve heyecanlı aktivitesini yapan katılımcıların büyük çoğunluğu sonraki zamanlarda bu spordan vazgeçemeyecek ve farklı arkadaş gruplarıyla veya şirket arkadaşlarıyla sıklıkla geleceği de sabit tecrübelerimizdendir.

Doğa’nın tüm güzelliklerine şahit olacağınız, su ve nehir dinamiğini öğrenip, ekibinizle tek bir takım olacağınız rafting aktivitesi aynı zamanda stres yönetimi, ekip ruhu, zorluklarla mücadele etmek ve zihninizi dinlendirmek için kaçırılmaz bir fırsat olduğunu ancak rafting parkuru bittiğinde göreceksiniz.

Rafting

Rafting, raft adı verilen şişme botlarla (sallarla) kürek çekilerek çay, ırmak veya nehirde yapılan bir akarsu sporudur …  Rafting ülkemizde eğlence amacıyla günübirlik yapılan adrenalin dolu bir aktivitedir.

Rafting aktivitesinde her bot 6 ile 8 kişiden oluşur ve her botta rafting eğitimi almış nehir rehberleri vardır. Aktivitenin yapılabilmesi için en az iki takım olması şarttır (her rafting botu bir takımdır). Rafting bir uyum sporu olup takım içerisindeki herkes rafting rehberinin komutlarına göre hareket eder ve nehre uyum sağlamak, raftingin doğasını anlamak, daha az yorulmak ve ön önemlisi eğlenmek için takımın tek vücut gibi hareket etmesi gerekmektedir. Eğlencenin yanında botların içinde çığlık atabilir, ekibinizle marşlar ve sloganlar söyleyebilir ve üzerinizdeki stresi atmanızdaki en doğal ilaçlardan biridir.

Rafting aktivitesi için ön hazırlık

 • Aktivite için uygun olan mayo, şort vb kıyafetlerin katılımcılar tarafından kuşanması. Rafting için uygun kıyafetler için tıklayın! – Detaylı –
 • Rehberler tarafından verilen neopren kıyafetler, neopren patik ve Can yeleği’nin giyilmesi,
 • Rafting kask ve küreğin kuşanılması ile ön hazırlık tamamlanmış olur.

Rafting infosu – Güvenlik Brifingi

Nehre girmeden önce tur lideri tarafından yapılan eğitimdir. Eğitim içeriği;

 • Nehir yapısı,
 • Rafting malzemelerinin tanıtımı ve malzemelerin kullanımı,
 • Kürek çekme stilleri,
 • Temel rafting komutları,
 • Güvenlik prosedürleri ve uyulması gereken kurallar,
 • Güvenli yüzüş pozisyonu – bodyrafting
 • Sudaki yüzücüyü raft’a çıkarma teknikleri,
 • Takımların kurulması ve rehberlerin atanması ile güvenlik brifingi tamamlanır.

 

Open chat
Merbaba,
Size daha hızlı yardımcı olabiliriz ?
ARA